Ľudia, nebláznime

Autor: Miroslav Sopko | 26.2.2021 o 21:43 | Karma článku: 11,28 | Prečítané:  4156x

Môj včerajší výkrik potom, čo sme sa ako spoločnosť zacyklili v kruhu obviňovania a neúcty k vede a exaktným faktom.

Ja viem, napíšete mi, že nech nestraším, že všetko je to len Igorova vina, že prídu dni hnevu podobné novembrovým oslavám slobody a nezodpovednosti, kedy sa z plných pľúc revalo rúška dolu a potom sa premiešali bubliny, lebo my sme majstri sveta v obchádzaní pravidiel, máme v tom dlhoročné tradície ešte z čias, kedy kto nekradol okrádal svoju rodinu.

Áno, urobili sa chyby a nielen v komunikácií, musí sa razantnejšie postupovať proti tým, čo pevne veria, že sa dá donekonečna ogabávať systém, akoby vírusu niekedy na nejakom systéme záležalo. Jedná z najstarších foriem života vás zabije vždy, ak mu k tomu dáme príležitosť.

Ale ja vás prosím, pekne vás prosím, prichádzajú mutácie, ktoré sú podstatne smrteľnejšie, musíme sa opäť začať rešpektovať, počúvať vedcov, dodržiavať a nie ignorovať epidemiologické opatrenia, nezúžovať obleky a vydržať bez trvalej, nechodiť na tajné párty zadným vchodom.

Vydržme to, prosím, teraz je ten najdôležitejší čas, kedy súčtom dobrých rozhodnutí ochránime životy svojich najbližších.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Je najlepšia a máme jej najmenej. Tisíce kusov Moderny darujeme Čechom

Išlo o technický výber, vraví Eliášová, prečo darujeme práve Modernu.

SERIÁL O NEKONVENČNÝCH LÁSKACH

Mileneckú aféru Marie Curie riešil aj Štokholm

Nositeľka Nobelovej ceny milovala dvoch mužov.


Už ste čítali?